WhatsApp

Klinik Hizmetleri

sam patient services | ortopedi

Ortopedi

Ortopedi, vücudun hareket etmesini sağlayan kas, eklem, kemik, sinir ve kiriş gibi organlarda meydana gelen bozulmaları ve buna bağlı olarak gelişen şikâyetleri inceleyen, tedavisi ile ilgilenen genel cerrahi dalıdır.
sam patient services | genel cerrahi

Genel Cerrahi

Genel Cerrahi, karın içerisinde bulunan mide, ince bağırsak, karaciğer, pankreas, safra kesesi ve yollarına ek olarak tiroit, yemek borusu, meme, yumuşak doku, deri ve fıtıklar üzerinde de tanı, tedavi ve iyileştirme çalışmalarını yürüten ana bilim dalıdır.
sam patient services | beyin cerrahisi

Beyin Cerrahisi

Beyin cerrahisi, beyin, omurilik ve sinir sistemini kapsayan rahatsızlıkların tanı ve tedavisi ile ilgilenmektedir. Merkezi ve periferik sinir sisteminin tümünü kapsayan beyin cerrahisinin müdahale alanında olan hastalıkların tanı ve teşhisinde MR, BT, tomografi yöntemlere ek olarak EEG, PET CT, EMG gibi yöntemlerden de yararlanılmaktadır.
sam patient services | kardiyoloji

Kardiyoloji

Kardiyoloji tıbbi olarak kalp ve dolaşım sisteminin tamamını inceleyen bilim dalıdır. Kalp ve damar sistemlerini etkileyen hastalıklardan ziyade direk olarak kalp ve damar sisteminde meydana gelen hastalıkların tanı ve tedavisi işlemleri gerçekleştirilir.
sam patient services | göğüs hastalıkları

Göğüs Hastalıkları

Akciğer kanseri başta olmak üzere, astım, koah, bronşit, akciğer zarında sıvı birikmesi, zatürre, akciğer sönmesi gibi önemli göğüs hastalarının teşhis ve tedavi edilmesinde çeşitli teknikler kullanan bu bölüm alternatif tedavi yöntemleri ile hastaları günlük yaşamlarına döndürmek için uygulamalarını sürdürmektedir.
sam patient services | çocuk sağlığı ve hastalıkları

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Çocuklarınızın dünyaya geldiği an itibariyle erişkin yaşa ulaşana dek büyüme ve gelişimine yönelik tüm takibinin bu alanda uzman doktorlarca yapıldığı ve bu dönem boyunca gerekli tüm aşı, beslenme takibi, tarama testleri ve beslenme düzenin gerçekleştirildiği alandır.
sam patient services | üroloji

Üroloji

İdrar borusu, mesane(idrar kesesi), prostat, üretra, böbrek, testis ve penis hastalıkları üroloji servisi kapsamındadır.
sam patient services | dahiliye (iç hastalıkları)

Dahiliye (İç Hastalıkları)

Dahiliye ( iç hastalıkları ) birçok yan dala ayrılmaktadır çünkü iç hastalıkları olarak tanımlanan alan oldukça geniştir. Cerrahi dışı olarak tanımlanan bütün hastalıklar bu bölümde tedavi edilmektedir. Modern tıp da bu bölümüne görevler vermektedir. Hastalıklarda dahiliye bölümü genellikle ilk duraktır.
sam patient services | tüp bebek tedavisi

Tüp Bebek Tedavisi

Tüp bebek tedavisi kısa ve basit haliyle kadın ve erkeğe ait üreme hücrelerinin yani sperm ve yumurta hücrelerinin vücut dışı koşullarda laboratuvar ortamında döllenmesi işlemidir.
sam patient services | organ nakli

Organ Nakli

Organ nakli, tedavisi mümkün olmayan hastalıklar veya görevini yerine getiremeyen organlar nedeniyle kadavra veya canlı bireylerden organ alınarak hasta olan kişiye bu organın transfer edilmesine verilen isimdir. Organ naklinde hasar gören organ yerine sağlam ve işlevinin yerine getirebilen bir organ nakledilmektedir. Kalp nakli dışında diğer tüm organ nakilleri canlıdan canlıya gerçekleştirilebilmektedir.
sam patient services | kemik iliği nakli

Kemik İliği Nakli

Kan ve kan üretmekte olan organlar ile alakalı birden fazla bilim dalının birleşmesi ile oluşmuş olan hematoloji; kan bileşiminin kökenini, gelişimini, yapısını ve düzenleme seviyelerini inceler. Aynı zamanda kan transfüzyonu, kök hücre uygulamaları ve kemik iliği nakli yapar.
sam patient services | onkoloji

Onkoloji

Onkoloji kanser hastalığını ve tümörleri inceleyen bir disiplindir.. Hücrelerde meydana gelen kanserin teşhis ve tedavisini gerçekleştirir.

Hasta Yorumları

Sorunuz mu var? Bizimle iletişime geçin!

Detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Danışmanlarımız sorularınızı memnuniyetle yanıtlayacaklar.